Front Desk Myyjä / Salesperson Levi, Safartica Oy
  • Alkuperäinen julkaisupäivä 3.5.2024
  • Hae viimeistään 31.5.2024
  • Lähde: Työ- ja elinkeinotoimisto
Dynaaminen. Joustava, Reilu. Nuorekas. Kannustava. Inspiroiva. Innovatiivinen. Rento. Hauska.
Voisivatko nämä adjektiivit kuvastaa uutta työnantajaasi?
Jos vastauksesi on kyllä, katso alta oikeaa tekijää hakeva avoin työpaikka!

Safartica Oy on Rovaniemellä, Ylläksellä, Levillä ja Saariselällä toimiva yksityisomisteinen ohjelmapalveluyritys, jolla on lisäksi majoitustoimintaa Rovaniemellä ja Ylläksellä. Yrityksemme toiminnan periaatteina ovat palvelun korkea laatu, joustavuus ja nopea reagointi asiakkaan tarpeisiin ja muuttuviin olosuhteisiin.

Etsimme kasvavaan tiimiimme FRONT DESK myyjää Leville talvikaudelle 2024-2025

Front desk on operoinnin ja FIT myynnin sydän. Työtehtäviin kuuluu suora asiakaspalvelu myyntitiskillä sekä sähköpostin ja puhelimen välityksellä. Työkielenä on pääosin englanti, mutta suomenkielen taidosta on huomattava hyöty koska Levin Front Deskin työ on hyvin itsenäistä ja asiakaspalvelijamme ovat paljon tekemisissä muiden paikallisten yrittäjien kanssa. Front desk myyjänä käytät päivittäin varausjärjestelmä -traviusta, mutta myös muita online alustoja, kuten Bokun. Myyntitoimistomme on auki viikon jokaisena päivänä, joten työvuoroja on myös viikonloppuisin. Työvuorossa ollaan yleensä yksin, mutta Levin front desk työntekijä tekee tiivistä yhteistyötä oppaiden, operoinnin ja Ylläksen toimipisteen kanssa, joten tukea löytyy aina. Front Deskimme on myös samassa tilassa asiakkaiden pukutilan ja oppaiden kanssa.

Mitä odotamme sinulta:
- aikaisempi työkokemus asiakaspalvelusta
- järjestelmällisyyttä ja tehokkuutta
- kykyä toimia matkailualan alati vaihtuvissa olosuhteissa ja paineen alla
- kykyä työskennellä itsenäisesti
- myyntihenkisyyttä ja joustavuutta
- positiivista asennetta työtä ja kollegoita kohtaan
- Microsoft office ohjelmien osaamista
- sujuvaa englanninkielentaitoa

Ominaisuudet ja taidot jotka katsotaan eduksesi:
- Travius ja Bókun varausjärjestelmien osaaminen
- aiempi kokemus matkailualasta ja/tai opastamisesta
- suomen- ja ranskankielen taito
- Hyvä tuntemus Levitä ja sen lähialueista
- ajokortti (B)

Mitä tarjoamme sinulle:
- rennon ja iloisen työilmapiirin
- koulutuksen työtehtäviin
- työpaikan kasvavassa organisaatiossa, jossa mahdollisuus useisiin erilaisiin työtehtäviin
- henkilökuntaetuuksia (mm. majoitus, aktiviteetit ja paikalliset yhteistyökumppanit)
- mahdollisuuden kehittää Levin toimipisteen toimintaa omalla panoksellasi
- timanttiset työkaverit!

Sopimus on määräaikainen ja alkaa sopimuksen mukaan loka- tai marraskuussa kestäen talvikauden loppuun saakka (maaliskuun loppu).

Liity nuorekkaaseen tiimiimme ja lähetä hakemuksesi ja CV osoitteeseen mari.helin@safartica.com.
Tarvitsetko lisätietoa paikasta? Lähetä minulle sähköposti tai soita +358453530091
Käytäthän otsikossa tunnusta: "Front desk myyjä/Levi". Haastattelut käydään kesäkuun aikana.

Open minded. Dynamic. Fresh. Flexible. Fair. Inspiring. Engouraging. Innovative. Youthful. Fun.
Could these be adjectives to describe your new Employer?
If yes, see below for more information from our open positions!

Safartica Ltd. is a privately-owned DMC and incoming safari company offering program services and accommodation in Rovaniemi, Levi, Ylläs and Saariselkä. Our goal is to offer unforgettable arctic experiences where the knowledge of the arctic, touch of nature and pure joy are combined. We believe in personal customer service and creation of new, memorable experiences for our customers from all over the world.

We are currently recruiting FRONT DESK SALESPERSON at Levi for winter season 2024-2025.

Front desk is the heart of our operations and walk-in customer sales. Work tasks include customer service in email, phone and face-to-face, describing and selling activities, use of reservation systems and cashier, and cooperation with operation team and suppliers. Work is done mainly in English but as a Front Desk sales person you will be in contact with our local suppliers, Finnish language skills will work as a huge benefit for you. Our Front Desk is open seven days a week, thus there are shifts on week ends as well. On most of your shifts you'll be working alone but Levi front desk works in a close co-operation with the guides, operations and Ylläs office so you will always get support when needed. Our front desk is in the same space where we dress our clients up for the safaris and where our guides prepare their gigs.

We are expecting from you:
- previous experience in customer service
- organization and efficiency skills
- skills to cope with fast-changing environment and under pressure
- sales spirit and flexibility
- positive attitude towards work and work team
- knowledge of Microsoft Office -tools
- fluent English

Work in Levi is very independent so we are expecting you to be able to take responsibility from your destination and make it look your own.

The following are considered as advantage:
- Knowledge of reservation systems (Travius, Bókun)
- Previous experience in tourism and/or guiding
- Finnish and French language skills
- Good knowledge of Levi and surroundings
- Driving license (B)

What do we offer for you:
- chill and happy work environment
- training for your work tasks
- work in a growing organization where are possibilities for several different kind of work tasks
- staff benefits (for ex. accommodation, activities and local partners)
- possibility to develop Levi office with new fresh ideas and visions
- fantastic colleagues!

The contract is full-time and valid starting from October-November until March.

Join our team and send your application & CV to mari.helin@safartica.com.
Need more information about the job? Send me an email to the above email address
Please use Front Desk Salesperson/Levi as a subject of email. The interviews will be held during June.
Hae työpaikkaa

Hae työpaikkaa osoitteesta mailto:mari.helin@safartica.com