Sähköautomaatioasentaja, Keliber Oy
  • Alkuperäinen julkaisupäivä 20.9.2024
  • Hae viimeistään 6.10.2024
  • Lähde: Työ- ja elinkeinotoimisto
Haluatko tarttua ainutlaatuiseen tilaisuuteen ja tulla luomaan uuden sukupolven suomalaista teollisuutta? Nyt hankkeen rakennusvaiheessa etsimme kasvavaan joukkoomme

SÄHKÖ- JA AUTOMAATIOASENTAJAA
tukemaan ja ohjaamaan kaivosten ja tehtaiden sähkö- ja automaatiojärjestelmien käyttöönottoa ja toteutusta ensisijaisesti Kokkolassa ja tarvittaessa myös Kaustisella. Tuotannon käynnistyttyä tehtävänä on tukea tehtaiden toimintaa osana kunnossapitotiimiä. Työ on aluksi päivätyötä ja tuotantovaiheessa vuorotyötä.

Tehtäviisi kuuluu
-rakennusprojektin aikana asennustarkastukset, tehdaskoestusten valvonta ja käyttöönotot
-tuotantovaiheessa ennakkohuollot, vianselvitykset, korjaukset ja raportointi sekä perusparannuksiin liittyvät laiteasennukset ja kaapelointi tarpeen mukaan
-sähkö- ja automaatiolaitteiden toiminnan ja ylläpidon kehittäminen
-tukea toimintaa, suunnittelua ja teknistä yhteydenpitoa tiimin jäsenten, toimittajien ja muiden sidosryhmien kanssa.

Odotamme sinulta
-sähköalan peruskoulutusta (esim. sähkö- ja/tai automaatioasentaja)
-kokemusta teollisuuden sähkö- ja automaatioasennuksista, kunnossapidosta tai käyttöönotoista
-tarkkaa ja huolellista otetta työhön sekä kykyä tehdä töitä itsenäisesti ja osana tiimiä; ongelmanratkaisukyky, oma-aloitteisuus ja yhteistyötaidot ovat keskeisiä työssä menestymisen edellytyksiä
-hyvää suomen ja riittävää englannin kielen taitoa; esiintymiskyky ja halu kehittyä ammatillisesti katsotaan eduksi.

Voit olla kokenut tai vastavalmistunut tulevaisuuden tekijä. Tärkeintä on, että olet motivoitunut ja kiinnostunut alasta sekä innokas oppimaan uutta.
Tarjoamme kilpailukykyisen palkan, hyvät työsuhde-edut sekä erinomaiset mahdollisuudet kehittyä ammatillisesti osana kunnianhimoista ja innostunutta työyhteisöä. Meillä turvallisuus on aina etusijalla, ja teollisuusyrityksenä kiinnitämme erityistä huomiota ympäristöasioiden kestävään hoitamiseen.

Lisätietoja tehtävästä antaa Jussi Huhtala puh. 040 557 6160, jussi.huhtala@sibanyestillwater.com ja Eko Behluli puh. 044 318 7752, eko.behluli@sibanyestillwater.com.

Hae tehtävään 6.10.2024 mennessä. Käymme läpi hakemuksia jo hakuaikana ja teemme valinnan heti sopivan henkilön löydyttyä.

Would you like to take on this unique chance and create new generation's industry in Finland? In the current construction phase of the lithium project, our growing team is looking for an
ELECTRICAL AND AUTOMATION TECHNICIAN
to support and guide the commissioning and implementation of electrical and automation systems of the mines and plants primarily in Kokkola and, as needed, also in Kaustinen. Once production starts, the main task is to support the plants' operations as part of the maintenance team.The work is initially a day job and shift work in the production phase.

Your duties include:
-In the construction phase, installation inspections, supervision of factory acceptance tests and commissioning works
-In the production phase, preventive maintenance, troubleshooting, repair works and reporting, as well as equipment installations and cabling related to refurbishment projects as needed
-Developing the operation and maintenance of electrical and automation equipment
-Supporting operational activities, planning and technical communications within the team and with suppliers and other stakeholders

In order to succeed, we expect You to:
-Have a vocational qualification in electrical or automation engineering
-Have several years' experience in industrial electrical and automation installations, maintenance or commissioning
-Have an accurate and alert approach to work and the ability to work both independently and as part of a team. Problem-solving ability, initiative and cooperation skills are key prerequisites for success at work
-Good proficiency in Finnish and sufficient proficiency in English language. Adequate presentation skills and a desire to develop yourself are considered an advantage

You can be an experienced or newly qualified future maker. The most important thing is that you are motivated, interested in the field and eager to learn.
In addition to competitive salary and good benefits, we offer excellent opportunities for professional development in an ambitious and exciting work community. For us, safety is always a priority, and as an industrial company we give special attention to handling environmental matters sustainably.
For further information please contact Jussi Huhtala puh. 040 557 6160, jussi.huhtala@sibanyestillwater.com or Eko Behluli puh. 044 318 7752, eko.behluli@sibanyestillwater.com.
Apply by 6th October 2024. We will review applications during the application period and make selection as soon as we find a suitable candidate.
Hae työpaikkaa

Hae työpaikkaa osoitteesta https://candidate.hr-manager.net/ApplicationInit.aspx?cid=2943&ProjectId=143606&DepartmentId=18957&MediaId=4630&SkipAdvertisement=true&utm_medium=talentech_publishing&utm_source=mol