Etsimme palvelukseemme Etelä-Pohjanmaan alueelle rakennustyöntekijöitä ja kirvesmiehiä vaativiin rakennuskohteisiin.
Työtä tehdään ryhmissä, ja se antaa hyvät mahdollisuudet kehittää alan osaamista; ja jopa työllistyä vakinaisesti asiakasyrityksemme palvelukseen. Palkkaus sopimuksen mukaan.
----------
Odotamme työnhakijoilta:
- Kykyä toimia itsenäisesti sekä ryhmässä
- Tehtävään soveltuvaa koulutusta ja/tai kokemusta vastaavista tehtävistä
- Voimassa olevaa työturvallisuuskorttia
----------
Mitä tarjoamme:
- Mahdollisuuden kehittää osaamistasi
- Mielenkiintoisen ja haastavan työn rakentamisen parissa
- Luotettavan ja arvostetun työnantajan
- Palkkaus sopimuksen mukaan
----------
Miten haet työpaikkaa ja hakuaika:
Täytä hakemuslomake pikaisesti ja liitä mukaan ansioluettelosi.
Tehtävät täytetään heti sopivien henkilöiden löydyttyä.
----------
Lisätiedot ja yhteystiedot:
Mikäli haluat tiedustella lisää, olethan rohkeasti yhteydessä.
Heikki Latva-Nikkola
Smile Henkilöstöpalvelut Oyj
040 564 8680
heikki.latva-nikkola@smilepalvelut.fi
www.smilepalvelut.fi
Ilon kautta töihin.
Smile Henkilöstöpalvelut Oy on vuonna 2002 perustettu henkilöstöpalveluyritys, joka tarjoaa henkilöstövuokrauspalveluja mm. ravintola-alan, rakentamisen, teollisuuden, logistiikan, kunnossapidon sekä terveydenhuoltoalan tarpeisiin. Smile tarjoaa myös suorarekrytointipalvelua ja koulutusta. Yhtiö on yksi Suomen suurimmista henkilöstöpalveluyrityksistä. Se välittää työvoimaa yli neljälle sadalle asiakkaalle ympäri Suomen ja työllistää kuukausittain noin 8 000 osaajaa. Smile haluaa Ilon kautta töihin -sloganinsa mukaisesti parantaa suomalaista työelämää ja kehittää koko henkilöstövuokraustoimialaa. Smile Henkilöstöpalvelut Oy on ravintola-alan pörssiyhtiö Restamax Oyj:n tytäryhtiö. www.smilepalvelut.fi
SANANEN TYÖSTÄ, KUTEN HARPO MARX MEITÄ OPETTI.
(EIKÄ NIINKÄÄN KARL)
Otamme positiivisen otteen asiaan. Meillä on paljon töitä työn alla, mutta myös paljon tekemätöntä työtä. Meillä on paljon tekijöitä tekemässä töitä ja paljon tekijöitä tekemättä töitä.
Uskallamme väittää, että synkistelyt loppuvat, kun saamme työn ja tekijät kohtaamaan toisensa paremmin. Sillä jokainen täytetty työpaikka luo lisää hyvinvointia tähän maahan. Useimmat meistä haluavat paiskia hommia ja se on järjestettävissä.
Emme ole heittämässä perinteisiä talousteorioita romukoppaan. Kyllä Karl teki hyvää työtä omalla alallaan taloustieteessä. Mutta kun asenteesta puhutaan, olemme mieluummin sen hauskemman Harpon jäljillä. Iloa, huumoria ja vähemmän synkistelyä.