Kaipaatko monipuolisia tehtäviä ja itsenäistä työskentelyä? Haluatko mielenkiintoisen 2-vuorotyön varastolta?
Haemme asiakkaamme varastoon reipasta, luotettavaa ja oma-aloitteellisista varastotyöntekijää monipuolisten työtehtävien pariin. Tarjolla on aluksi määräaikainen työsuhde, mutta töissä hyvin pärjäävällä henkilöllä on mahdollisuus pitkäaikaiseen työsuhteeseen.
Työtehtävät pitävät sisällään tavaran vastaanottoa, lähetysten tarkistamista, tuotteiden sisään kirjaamista, hyllyttämistä, keräämistä ja lähettämistä sekä muita varaston yleisiä tehtäviä. Töissä käytetään vastapaino- ja työntömastotrukkia, joiden aikaisempi kokemus on eduksi hakijoille. Tehtävään järjestetään kuitenkin kattava perehdytys, jonka aikana trukkityöskentelyä käydään läpi uusien työntekijöiden kanssa, joten ammattilainen sinun ei tarvitse olla trukeilla.
Työskentely tapahtuu rennossa porukassa 2-vuororytmissä työvuorojen sijoittuessa arkipäiville. Työvuorot sijoittuvat klo 7–22.40 väliselle ajalle, vuoroin aamu- ja vuoroin iltavuorossa. Tehtävässä pärjää henkilö, joka on aidosti kiinnostunut työskentelemään varastolla ja omistaa itsenäisen otteen työskentelyyn. Odotamme hakijoilta perus ATK-taitoja sekä sujuvaa suomen kielen osaamista.
Työpaikka sijaitsee Ilmalassa hyvien kulkuyhteyksien äärellä. Mikäli kiinnostuit paikasta, jätä hakemuksesi meille nopeasti, sillä tehtävässä on aloitus heti sopivan henkilön löydyttyä!
Rekrytointia hoitaa
Barona Logistiikka on sisälogistiikan palveluratkaisuihin erikoistunut yritys. Työllistämme vuosittain jo yli 3000 työntekijää. Tarjoamme erittäin monipuolisia mahdollisuuksia eripituisiin ja erityyppisiin työtehtäviin logistiikan alalla.
Barona auttaa sinua rakentamaan työelämästä itsesi näköistä. Tuemme sinua kaikissa urasi eri käänteissä, Suomessa ja kansainvälisesti.