Haetaan asiakkaalle pikaruokaravintolatyöntekijöitä Lappeenrantaan.
----------
Tarkempi info työtehtävästä:
Pikaruokatyöntekijän työtehtävät kattavat kaiken ruuanvalmistuksesta asiakaspalveluun ja siivoukseen. Emme vaadi sinulta aiempaa kokemusta pikaruoka-alalta tai asiakaspalvelutehtävistä, vaan koulutamme sinut työhösi, mutta kokemus vastaavasta työstä katsotaan eduksi. Odotamme sinulta reipasta positiivista asennetta ja kykyä palvella asiakkaat hymyissä suin myös kiireen keskellä. Tässä hommassa asenne ratkaisee! Työajat painottuvat iltaan ja viikonloppuihin joten tämä työ sopii hyvin opiskelijalle tai lisätienestiä haluaville.
----------
Mitä odotamme hakijalta:
- hygieniapassia
- voimassaolevaa salmonellatodistusta
- hyviä vuorovaikutustaitoja
- sujuvaa suomen kielen taitoa
----------
Mitä tarjoamme ja palkka:
Tarjoamme osa-aikaisen työsuhteen
Palkka: TES.n palkka + lisät
Työt alkavat helmi- / maaliskuun vaihteessa
----------
Miten haet työpaikkaa:
Me Smilellä haluamme sinut töihin, jätä hakemuksesi www.smilepalvelut.fi
Täytä lomakkeen tiedot ja liitä CV:si tai muita dokumentteja lomakkeen pohjalle.
----------
Lisätiedot ja yhteystiedot:
Mikäli haluat tiedustella lisää, olethan rohkeasti yhteydessä.
Sami Klemi
Yhteyspäällikkö
Smile Henkilöstöpalvelut
040 530 5605
sami.klemi@smilepalvelut.fi
www.smilepalvelut.fi
Ilon kautta töihin.
Smile Henkilöstöpalvelut Oy on vuonna 2002 perustettu henkilöstöpalveluyritys, joka tarjoaa henkilöstövuokrauspalveluja mm. ravintola-alan, rakentamisen, teollisuuden, logistiikan, kunnossapidon sekä terveydenhuoltoalan tarpeisiin. Smile tarjoaa myös suorarekrytointipalvelua ja koulutusta. Yhtiö on yksi Suomen suurimmista henkilöstöpalveluyrityksistä. Se välittää työvoimaa yli neljälle sadalle asiakkaalle ympäri Suomen ja työllistää kuukausittain noin 8 000 osaajaa. Smile haluaa Ilon kautta töihin -sloganinsa mukaisesti parantaa suomalaista työelämää ja kehittää koko henkilöstövuokraustoimialaa. Smile Henkilöstöpalvelut Oy on ravintola-alan pörssiyhtiö Restamax Oyj:n tytäryhtiö. www.smilepalvelut.fi
SANANEN TYÖSTÄ, KUTEN HARPO MARX MEITÄ OPETTI.
(EIKÄ NIINKÄÄN KARL)
Otamme positiivisen otteen asiaan. Meillä on paljon töitä työn alla, mutta myös paljon tekemätöntä työtä. Meillä on paljon tekijöitä tekemässä töitä ja paljon tekijöitä tekemättä töitä.
Uskallamme väittää, että synkistelyt loppuvat, kun saamme työn ja tekijät kohtaamaan toisensa paremmin. Sillä jokainen täytetty työpaikka luo lisää hyvinvointia tähän maahan. Useimmat meistä haluavat paiskia hommia ja se on järjestettävissä.
Emme ole heittämässä perinteisiä talousteorioita romukoppaan. Kyllä Karl teki hyvää työtä omalla alallaan taloustieteessä. Mutta kun asenteesta puhutaan, olemme mieluummin sen hauskemman Harpon jäljillä. Iloa, huumoria ja vähemmän synkistelyä.