Etsimme asiakkaallemme Odalle paistopistetyöntekijöitä Vantaalle. Norjan markkinajohtaja Oda aloittaa alkuvuodesta 2022 uuden ruuan verkkokauppapalvelun Suomessa. Toiminnan ytimessä on Odaa ja ruoan verkkokauppaa varten rakennettu uusi 14 000m2 keräilykeskus Vantaan Viinikkalassa, jonka mahdollistama toimintamalli tekee siitä maailman tehokkaimman alalla. Tehokkuuden lisäksi keräilykeskus mahdollistaa paremman palvelun tuottamisen kuluttaja-asiakkaille joustavasti, täsmällisesti ja asiakaslähtöisesti.
Tehokkuuden ytimessä on keräilykeskuksen korkea automaatioaste, Odan omat teknologiaratkaisut sekä ennen kaikkea osaavat ja innostuneet työntekijät. Keräilykeskusta pyörittää Operations -niminen, monesta eri kompetenssista koostuva tiimimme, johon nyt haemme motivoituneita ja start-up henkistä Paistopistetyöntekijöitä. Mikäli pidät nopeatempoisesta ympäristöstä, tykkäät kääriä hihat ja ryhtyä hommiin, sekä haluat ilahduttaa asiakkaitamme, on tämä rooli sinua varten!
Tehtäviisi kuuluu:
-Esivalmistettujen leipomotuotteiden valmistaminen paistopisteellä
-Paistotuotteiden pussitus ja käsittely keräystä varten paistamisen jälkeen
-Paistettavien ja sulatettavien tuotteiden käsittelyä myyntiä varten
-Vastaat toiminnallasi siitä, että asiakkaiden tilaamat uunituoreet suolaiset ja makeat tuotteet ovat valmiina kerättäväksi tilauksia varten ajallaan, laadukkaasti
Lisäksi:
-Pidät huolen, että hyllyissä on riittävästi tavaraa ja työpisteet ovat siistit
-Työskentelet yhdessä tiimisi kanssa kohti yhteisiä tavoitteitamme
-Tuot esiin omia mielipiteitäsi, kehitysideoitasi ja palautteita
Etsimme kahta työntekijää 25h/vko sekä lisäksi etsimme tarvittaessa töihin kutsuttavia paistopistetyöntekijöitä. Kerrothan hakemuksessasi kummasta tehtävästä olet ennemmin kiinnostunut.
Työsuhde solmitaan työntekijän ja Staffpointin välille.
Palkkaus tehtävässä on Kaupan alan TES mukainen.
Edellytämme sinulta
Hieman kokemusta vastaavasta työstä esim. päivittäistavarakaupan paistopisteellä tai leipomo-/ kahvilaympäristöstä, jossa tuotteiden valmistus on ollut osa työnkuvaasi. Leipomoalan kokemus on tietysti eduksi
Asenne kuitenkin ratkaisee! Ei haittaa, vaikka sinulla ei olisi täysin vastaavaa kokemusta, me koulutamme sinut tehtävään perusteellisesti. Menestyminen on asenteesta ja luonteesta kiinni!
Kykyä tehdä töitä ilta- tai yövuorossa
Innostunutta ja motivoitunutta tiimihenkeä, sekä hyviä kommunikointitaitoja
Palvelualttiutta ja halua tehdä vähän extraa, jotta mahtavat asiakkaamme saavat parasta mahdollista palvelua
Proaktiivisuutta ja kykyä saada asiat tehtyä
Paineensietokykyä ja kykyä mukautua nopeasti muuttuviin tilanteisiin hektisessä ympäristössä
Hygieniapassia
Kommunikoit sujuvasti suomeksi ja englanniksi
Tarjoamme sinulle
Roolin, jossa pääset vaikuttamaan merkittävästi asiakaskokemukseemme ja muutenkin makean työympäristön
Mahdollisuuden olla mukana rakentamassa tulevaisuuden ruokakauppaa sekä olla oleellinen osa uuden ja mullistavan toiminnan perustamista Suomessa
Luottamukseen ja ihmisten arvostamiseen perustuvan yrityskulttuurin, jossa päätökset tehdään nopeasti ja yhdessä
Erinomaiset mahdollisuudet kehittyä, oppia uutta ja edetä kasvavassa organisaatiossa
Kilpailukykyisen palkan työsuhde-etuineen, meillä on mm. oma kuntosali
Vakituisen työpaikan, joka on alkuun osa-aikainen, mutta tilausmäärien kasvaessa muuttuu kokoaikaiseksi
Kiinnostuitko?
Rekisteröidy hakijaksi www.staffpoint.fi ja täytä hakemus huolellisesti sekä liitä CV hakemukseesi. Meille on erittäin tärkeä tietää mitä olet tehnyt aikaisemmin, mitä osaat ja mitä haluat tehdä tulevaisuudessa.
Huomioithan, että henkilövalintoja tehdään jo ennen hakuajan sulkeutumista.
Lisätietoja
Jade Tawast
Rekrytointikonsultti, Kauppa
StaffPoint-konserni
044-4204325
jade.tawast@staffpoint.fi