Haluaisitko kasvaa uuteen työhön, jossa pääset tehostamaan tietojärjestelmien välistä vuorovaikutusta ja osaksi merkityksellistä työympäristöä? Oletko tekninen ongelmanratkaisija, jota tekemisen yksityiskohdissa ohjaa kokonaistavoite? Hienoa! Tarjoamme sinulle ja 11 muulle ohjelmisto- ja IT-alan kehitystehtävistä kiinnostuneelle mahdollisuuden päästää kykysi irti ja kasvaa uusiin töihin. Terveydenhuollon toimintakenttä on murroksessa ja uusista tekijöistä on huutava pula. Hae mukaan pian, suuntaa uusiin töihin ja vie taitosi alalle, jossa tekemistä todella riittää!
Mikäli olet motivoitunut, uusista haasteista innostunut tekijä ja haluat päästä ottamaan järjestelmistä kaikki paukut irti, haluamme ehdottomasti kuulla sinusta lisää. Uudet työtehtävät odottavat, oletko etsimämme tekijä?
Löydä uusi työ ja vie osaamisesi samalla uudelle tasolle
Järjestelmäintegraatiot ovat digimaailman kantava voima, joiden parissa tekeminen taipuu moneksi. Rekrytoivat yhteistyöyrityksemme etsivätkin nyt kauttamme uusia osaajia monenlaisiin ja eritasoisiin rooleihin: tehtäviä on tarjolla niin kokeneemmille IT-puolen asiantuntijoille kuin myös alalle uutena astuville tulevaisuuden tekijöillekin. Näissä tehtävissä uramahdollisuudet eivät todellakaan rajoitu pelkästään yhteen muottiin. Mukana uusia osaajia rekrytoimassa ovat mm. Istekki, Meita, Mylab, Esko Systems ja monet muut.
Pääset tehtävissä hyödyntämään osaamistasi ja kehittämään sitä eteenpäin mm. softakehityksen, järjestelmäsuunnittelun, pilviteknologioiden tai tietoliikenteen tehtävien parissa. Taustastasi ja mielenkiinnon kohteistasi riippuen tuleva työtehtäväsi voi olla esimerkiksi:
Meille eniten merkitsee halusi oppia uutta, rohkeutesi kokeilla ja kykysi suhtautua uusiin tehtäviin positiivisella otteella. Sinun ei siis välttämättä tarvitse olla vielä hakuvaiheessa valmis asiantuntija – me autamme sinua kasvamaan uuteen tehtävääsi!
InterSystemsin integraatio- ja yhteentoimivuusalustat auttavat terveydenhuollon alalla asiakkaitaan saamaan enemmän irti datastaan ja varmistamaan, että terveystieto kulkee saumattomasti eri sovelluksien välillä. Olipa siis tavoittelemasi rooli mikä tahansa, pääset tehtävissäsi ratkaisemaan järjestelmien solmukohtia merkityksellisten aiheiden parissa, joiden parissa tulevaisuus on tätä päivää.
Tavoitteemme on löytää juuri sinun taustaasi sopiva rooli. Hakijana suurimpia valttejasi on, jos tunnistat itsesi esimerkiksi joistakin näistä piirteistä:
Uusien osaajien rekrytointi tapahtuu Integration Academy powered by Intersystems -koulutusohjelman kautta. Pääset tutustumaan ohjelmaan ja rekrytoiviin yrityksiin lisää nettisivuillamme.
Voit hakea ohjelmaan, mikäli olet tällä hetkellä työttömänä työnhakijana tai työttömyysuhan alaisena ja työnhakusi TE-palveluissa on voimassa.
Hae mukaan pian, viimeistään 30.1.2022 mennessä! Hakemalla mahdollisimman ajoissa varmistat, että pääsemme tutustumaan sinuun ja tukemaan sinua prosessin aikana mahdollisimman aikaisessa vaiheessa!
Etenet hakuprosessissa, kun olet täyttänyt kaksi lomaketta:
Lisätietoja ohjelmasta:
Ensisijaisesti lisätietoja ohjelmasta löydät koulutusjärjestäjä Sarasen nettisivuilta.
TE-live tallenne. Paikalla ohjelmaa esittelemässä yrityksen edustaja, TE-yhteyshenkilö ja Sarasen asiantuntija.
Voit halutessasi kysyä lisää ohjelmasta koulutusjärjestäjä Sarasen yhteyshenkilöiltä:
Niina Heikkinen, Project Specialist, niina.heikkinen@saranen.fi, p. 044 0255628
Uusi työ asiantuntijakoulutuksesta
Rekrytoivassa koulutusohjelmassa yhdistyvät käytännön työtehtävät sekä huipputason asiantuntijakoulutus ainutlaatuisella tavalla. Ohjelma antaa sinulle aidon mahdollisuuden vaikuttaa uraasi sekä löytää tulevan työpaikkasi.