Tuotantolaiteryhmän kesäharjoittelijan työhön kuuluu erilaisia Posivan tuotantolaitteiden kehitykseen ja konseptisuunnitteluun liittyviä töitä sekä esittelyaineiston laadintaa. Työ sisältää mm. loppusijoituskapselin asennuslaitteen kehitys- ja suunnittelutyössä avustamista ja -koordinointia ja mekaanisen suunnittelun, sähkö- ja automaatiosuunnittelun sekä logistiikan yhteensovittamista.
Harjoittelupaikka soveltuu tuotantotalous- ja konepuolen opiskelijalle ja laitekehitysorientoituneelle opiskelijalle.
Lisätietoa tehtävästä antaa LSL tuotantolaiteyksikön päällikkö Jarkko Stenfors, puh. 050 385 1912 tai jarkko.stenfors@tvo.fi.
Oikotien yrityssivu näyttää sinulle perustiedot työnantajasta, viimeisimmät uutiset yrityksistä ja Oikotiellä parhaillaan auki olevat yrityksen muut työpaikat.