Insinööriharjoittelija #FutureWerner (Seinäjoki) #Teknokesä
Siemens EnergyHaluatko kehittyä monipuolisissa ja laaja-alaisissa työmaatehtävissä sähkövoimatekniikan osaajaksi? Tarjoamme sinulle kansainvälisen toimintaympäristön ja ison talon avautuvat mahdollisuudet!
Minkälaisia työtehtäviä harjoitteluun kuuluu?
Insinööriharjoittelija #FutureWernerinä työskentelet Siemens Energyn sähköasematyömaalla Seinäjoella kesän 2023. Työskentelet työmaalla monipuolisissa ja laaja-alaisissa harjoittelutehtävissä. Työtehtäviin sisältyy työmaatoimintojen koordinointia sekä työn ohjauksen dokumentointiin liittyviä tukitehtäviä. Tehtäviisi voi lisäksi kuulua aikataulusuunnittelua ja -seurantaa, kustannusseurantaa, raportointia sekä mahdollisesti myös itse asennustöissä avustamista. Wernerinä työtehtäväsi muotoutuvat yksilöllisesti hankkeen luonteen pohjalta.
Minkälaista on työskennellä yrityksessä Siemens Energy? Kuulehan: https://vimeo.com/669895149/8c4d492ae7
Mitä Werneriltä odotetaan?
Insinööriharjoittelija #FutureWernerinä sinulta edellytetään teknistä ymmärrystä ja mieluusti esimerkiksi sähkövoimatekniikan opintoja. Olet reipas, tarkka ja avoin ensimmäisen vuoden tai jo valmistumisvaiheessa oleva opiskelija. Sinulla on MS Office – ohjelmat sekä suomen ja englannin kielet hallussa.
Haemme Seinäjoella asuvaa Werneriä, joka voisi aloittaa keväällä opintojen ohella tai viimeistään touko-kesäkuussa. Harjoittelu jatkuu 31.8. asti. Mahdollisuutena saattaa olla jatkaa työskentelyä opintojen ohella myös kesän jälkeen. Harjoittelun tarkemmasta kestosta on mahdollista neuvotella. Palkka määräytyy suoritettujen opintojen mukaan.
Miten Werneriksi pääsee?
Lähetä hakemus 31. tammikuuta 2023 mennessä.
Varaa hakemuksen lähetettyäsi kalenteristasi maanantai 13. helmikuuta, sillä pidämme tuolloin Wernerien etsintätalkoot, johon kutsumme hakemusten perusteella tapahtumaa edeltävällä viikolla.
#FutureWerner -rekrytointitapahtuma
Paikka: Siemens toimisto, Tarvonsalmenkatu 19, Espoo (mahdollisuus osallistua myös etänä)
Aika: 13.2.2023 klo 10-14
Etkö pääse paikalle rekrytointitapahtumaan? Älä huoli, emme päästä potentiaalisia Wernereitä käsistämme, joten lähetä hakemus joka tapauksessa.
Lisätietoja voi kysyä rekrytoivalta esihenkilöltä Markku Liljelund, markku.liljelund@siemens-energy.com
Siemensin toimintaa ohjaavat vastuullisuus, huippuosaaminen ja innovatiivisuus. Meillä pääset rakentamaan kestävää tulevaisuutta. Uskomme, että avoin ja hyväksyvä työkulttuuri auttaa meitä menestymään ja osaajia viihtymään.
Meille on tärkeää, että sinä voit hyvin. Etätyö on meillä normaalia arkea siinä missä arjen joustotkin. Tarjoamme viihtyisät ja joustavat työskentelyolosuhteet ja -tavat ja meillä on hyvä tiimihenki.
Joustavat energiaratkaisut ovat välttämättömiä energiamurroksen haasteiden ratkaisemiseksi. Siemens tuottaa palveluja ja teknologisia ratkaisuja energian optimointiin ja käyttöön sekä teollisuudelle että kiinteistöille.
Siemens on yksi maailman kansainvälisimmistä yrityksistä, sillä toimimme yli 200 maassa. Meillä on 290 000 työkaveria ympäri maailman, mikä muodostaa huikean verkoston innovaatioiden kehittämiselle ja luo myös kansainvälisiä uramahdollisuuksia.