Baarimestariksi Teatteriin!
Keskeisellä sijainnilla Helsingin keskustassa oleva ravintolakokonaisuus kätkee sisäänsä Teatterin Grillin lisäksi Teatteribaarin, Kellobaarin, Klubin sekä Delin. Kiinnostavia maku- ja juomanautintoja näyttävissä puitteissa aamukahvista yömyssyyn.
Nyt etsimme kesäsesonkiin baarimestareita.
Teatteribaarissa asiakkaat nauttivat hyviä juomia aamusta iltaan, sekä kesäisin heillä on käytössä huikea terassi suoraan Eslanadin puistossa. Kellobaarissa, pääset loihtimaan upeita cocktaileja ammattitaitoisten baarimestareiden kanssa. Klubi puolestaan on kaupungin yön ykkönen jo vuodesta 2000, ja se tarjoilee kattavasti drinkkejä ja samppanjaa, joita asiakkaat nauttivat tanssien lomassa.
Jos omaat baarimestarin perustaidot, etkä pelkää kiirettä, niin olet juuri etsimämme ammattilainen Ravintola Teatteriin.
Edellytämme hakijoilta:
Teatteri tarjoaa työntekijöilleen ainutlaatuisen ja monipuolisen työympäristön, mahtavan työporukan sekä mahdollisuuden kehittää ammattitaitoasi.
Työvuoroja noin 60h/3 vkoa tai 90h/3 vkoa, joten ilmoitathan käytettävyytesi. Työt alkavat toukokuussa ja kestävät elokuun loppuun asti.
Jos kiinnostuit tehtävästä, lähetä hakemuksesi mahdollisimman pian, sillä avoimet paikat täytetään heti sopivien henkilöiden löydyttyä. Huomioimme hakemuksesi myös muissa osaamiseesi vastaavissa NoHo Partnersin ravintoloissa.
Lisätiedot & kyselyt:
Lotta Arminen
Ravintolapäällikkö
p. 050 302 5353
lotta.arminen@royalravintolat.com
Smile Henkilöstöpalvelut Oy on vuonna 2002 perustettu henkilöstöpalveluyritys, joka tarjoaa henkilöstövuokrauspalveluja mm. ravintola-alan, rakentamisen, teollisuuden, logistiikan, kunnossapidon sekä terveydenhuoltoalan tarpeisiin. Smile tarjoaa myös suorarekrytointipalvelua ja koulutusta. Yhtiö on yksi Suomen suurimmista henkilöstöpalveluyrityksistä. Se välittää työvoimaa yli neljälle sadalle asiakkaalle ympäri Suomen ja työllistää kuukausittain noin 8 000 osaajaa. Smile haluaa Ilon kautta töihin -sloganinsa mukaisesti parantaa suomalaista työelämää ja kehittää koko henkilöstövuokraustoimialaa. Smile Henkilöstöpalvelut Oy on ravintola-alan pörssiyhtiö Restamax Oyj:n tytäryhtiö. www.smilepalvelut.fi
SANANEN TYÖSTÄ, KUTEN HARPO MARX MEITÄ OPETTI.
(EIKÄ NIINKÄÄN KARL)
Otamme positiivisen otteen asiaan. Meillä on paljon töitä työn alla, mutta myös paljon tekemätöntä työtä. Meillä on paljon tekijöitä tekemässä töitä ja paljon tekijöitä tekemättä töitä.
Uskallamme väittää, että synkistelyt loppuvat, kun saamme työn ja tekijät kohtaamaan toisensa paremmin. Sillä jokainen täytetty työpaikka luo lisää hyvinvointia tähän maahan. Useimmat meistä haluavat paiskia hommia ja se on järjestettävissä.
Emme ole heittämässä perinteisiä talousteorioita romukoppaan. Kyllä Karl teki hyvää työtä omalla alallaan taloustieteessä. Mutta kun asenteesta puhutaan, olemme mieluummin sen hauskemman Harpon jäljillä. Iloa, huumoria ja vähemmän synkistelyä.