Valokuitunen rakentaa Suomeen valokuituyhteyksiä. Kysynnän kasvaessa ja toimintamme laajentuessa haemme joukkoomme B2B-myyjää Pirkanmaan alueelle.
TÄSSÄ TYÖSSÄ
B2B-MYYJÄN ARKI
Myyntialueille jalkaudutaan, kontaktoidaan, sekä tavataan taloyhtiön edustajia ja kerrotaan mahdollisuudesta saada valokuituyhteys heidän taloyhtiöönsä.
Myyntialueet ovat tarkkaan valittuja ja jo valmiiksi "lämpimiä", eli sellaisia mistä löytyy valmiiksi kiinnostuksen ilmaisseita kotitalouksia valokuitua kohtaan. Näin ollen myynnissä korostuu kyky herättää luottamusta, puhua asiakkaan kieltä, sekä innostaa. Tulet tapaamaan taloyhtiön edustajia useaan kertaan ja rakentamaan aitoja asiakassuhteita.
Koulutamme sinulle kaikki tarvitsemasi tiedot ja taidot, ja myynnin kautta opit tärkeitä taitoja elämäsi varrelle myös pitkälle tulevaisuuteen.
TYÖKAVEREINASI OLEMME
Etsimme Valokuitunen -konseptin myyntitiimiin, ihmisten kohtaamisesta nauttivia, aktiivisia, tuloksen nälkäisiä myyjiä, jotka ovat valmiita kehittymään myynnin ammattilaisiksi oman tiiminsä kanssa! Kuulostaako sinulta?
Hae myyjäksi ja liity heti voimakkaasti kasvavaan porukkaamme!
HAKU
Halutessasi kuulla lisää tehtävästä, tavoitat Markuksen WhatsAppista tai soittamalla numeroon 040 7147991
Voit jättää CV:n hakemuksineen linkistä. Käsittelemme hakemuksia ja teemme palkkauksia jo hakuaikana, joten hae jo tänään!
PERUSTIEDOT
Paikkakunta: Tampere
Aloitus: Sopimuksen mukaan
Työsopimus: Toistaiseksi voimassa oleva
Työaika: 24-37,5h/vko.
Palkka: 13,5€/h + Provisiot
Valokuitunen Oy rakentaa valokuitua ympäri Suomea taajamien pientaloalueille. Valokuitu on meille sydämen asia ja olennainen osa niin tämän päivän kuin tulevaisuudenkin Suomea. Tavoitteemme on tehdä valokuituverkosta kotien ilahduttava itsestäänselvyys aina valinnasta ja kaivamisesta käyttöön asti. Olisiko sinulla paloa, sydäntä ja taitoa ajaa rajattomien nettiyhteyksien asiaa kanssamme? Oletko edelläkävijä, joka ei arkaile pitää jalkoja (ja kaapeleita) maassa ja käsiä savessa? Tervetuloa perheeseen.
* Valokuitunen Oy:n työntekijöiden keskuudessa tehty NPS suosittelututkimus, jonka perusteella työntekijämme suosittelisivat Valokuitusta työpaikkana NPS = 50.
Jokaisessa ihmisessä on valtavasti potentiaalia ja hyvässä porukassa kaikki sujuu paremmin.
Teemme työtä sen eteen, että sinä saat työstäsi sen, mitä elämässäsi tässä kohdin tarvitset. Autamme alkuun ja varmistamme vieressä.
Tutustu Rainmakeriin yrityksenä tarkemmin tästä.