AIG Vakuutusneuvottelija Toteemille, osa-aikatyö
Henkilöstöpalvelu Hirmu OyEtsitkö uutta työmahdollisuutta tai ensimmäistä työpaikkaa?
Haluaisitko selvittää, sopisitko myynnin pariin?
Riittääkö sinulla kokemusta, tietotaitoa ja osaamista mutta uusi työpaikka ei ole löytynyt?
Ihan mahtavaa jos jokin näistä osui sinun tilanteeseen! Me HIRMUlla etsimme juurikin sinunlaisia mukavia ja ahkeria persoonia. Etsimme asiakasyrityksellemme Toteemille hyviä tyyppejä vakuutusmyynnin tehtäviin Tampereelle kesäksi.
Vakuutusmyyjänä teet työtä, jolla on tärkeä merkitys jokaiselle tulevalle suomalaiselle henkilöasiakkaalle. Toteemilaisena edustat AIG nimistä vakuutusyhtiötä ja tarjoat heidän tuotteitaan uusille asiakkaille puhelimitse.
Tuleva työympäristösi?
Rehti palkkaus, joka kannustaa onnistumaan. Pohjapalkka on kiinteä 1450 € /kk, jonka päälle tienaat kaupoista provisiot! Parhaimmat myyjät tienaavat yli 3000 € ja keskimäärin vakuutusmyyjä tienaa noin 2500 € kuukaudessa.
Sinusta pidetään huolta, että pääset hyvin alkuun ja ensimmäisten onnistumisten makuun. Saat myös laadukkaan ja perusteellisen koulutuksen myyntiin ja itse vakuutustuotteisiin.
Toteemilaisena pääset oppimaan ammattimaisen myynninjohdon ja muiden kollegoiden parissa myynnin huipuksi!
Saat vapaat viikonloput ja joustavat työajat täysillä viikkotunneilla! Voit muokata työkalenteria ja omia tärkeitä menoja tarpeesi mukaan.
Toteemilaisena työhyvinvointi on tärkeässä roolissa ja pääsetkin hyödyntämään liikunta- ja kulttuuriseteleitä arjessa.
Avara toimistotila Tampereen keskustan kattojen yllä Finlaysonin alueella.
Pääset klousaamaan kauppaa työergonomisesti laadukkailla työvälineillä.
Säännölliset lautapeli-illat, myyntikisat ja yhteinen ajanvietto
Sinulla on perehdytyksen jälkeen mahdollisuus työskennellä etänä!
Hymyilevä tiimihenki, pieni vaihtuvuus. Pitkäjänteisenä ja ahkerana tyyppinä saatat tykästyä tiimiin ja tekemiseen niin paljon, että viisi kuusi vuotta heilahtaa yht´äkkiä niin kuin monella kollegallasi.
Osaanko minä tai olenko minä sopiva?
Emme odota sinun olevan vakuutusalan erikoisasiantuntija tai valmis myyntitykki, sillä Toteemilaisilla löytyy hyviä tekijöitä monenlaisilla urataustoilla.
Pidät asiakkaisiin yhteyttä puhelimitse, joten tärkeintä on, että tulet ihmisten kanssa hyvin juttuun etkä epäröi tarttua luuriin. Ymmärrät asiakkaiden kokemuksia ja osaat keskustella eri ikäisten ja eri elämäntilanteissa olevien ihmisten kanssa luontevasti omana itsenäsi.
Miten voit hakea?
Mikäli koet, että yllä oleva kuvaus osui sinun persoonaan ja vahvuuksiin, lähetä meille yhteystietosi suoraan Hirmun rekrytointijärjestelmään oheisen linkin kautta: https://hirmu.teamtailor.com/jobs/954613-aig-vakuutusneuvottelija-toteemille
tai jättämällä yhteystietosi helposti ja nopeasti Hirmun verkkosivujen pääsivulta osoitteessa: WWW.HIRMU.FI niin olemme sinuun yhteydessä 1-2 päivän sisällä.
Olemme kaikkiin hakijoihin yhteydessä ja paikka täytetään heti sopivan henkilön löydyttyä. Hirmulla on myös paljon muita työmahdollisuuksia, joten lähetä meille rohkeasti viestiä niin katsotaan sinulle HIRMUhyvä työpaikka.
Lisätietoja työtehtävästä saat: Hirmun rekrytiimiltä numerosta: 044 242 9928
Tehtävän palkka on 1000-1500€/kk
Henkilöstöpalvelu HIRMU Oy yhdistää työntekijät ja työpaikat vuosien kokemuksella. HIRMU:lla onkin hurja visio, että kaikki Suomen ahkerat ja iloiset työhirmut löytäisivät itselleen HIRMUhyvät työpaikat!
Henkilöstöpalvelu HIRMU on erikoistunut toiminnassaan suorarekrytoimaan myyntialan ammattilaiset ja etsimään heille sopivimmat uramahdollisuudet.
Tutustu HIRMU:n tarinaan ja avoimiin työpaikkoihin osoitteessa www.hirmu.fi!