(Poistunut julkaisusta)

Asiakkuuspäällikkö
Martela Oyj

Martelan ydinliiketoimintaa on uusien, muuttuvien ja inspiroivien tilojen suunnittelu, sisustaminen ja ylläpito. Pohjoismaissa, Puolassa ja Venäjällä palveluksessamme oli vuonna 2010  600 henkilöä ja konsernimme liikevaihto oli 108 milj. euroa. Olemme markkinajohtaja Suomessa. Yhtiön osakkeet on listattu NASDAQ OMX:n Pohjoismaisessa pörssissä. www.martela.fi


Martela Oyj etsii  Jyväskylään

Asiakkuuspäällikköä

vahvistamaan kasvavaa myyntiorganisaatiotaan.

Vastuullasi on toimistoympäristöjen kalustamiseen ja palveluihin liittyvien ratkaisujen myynti oman myyntialueesi asiakkaille. Vastaat nimetyistä asiakkaista, asiakassuhteen kehittämisestä ja teet aktiivista uusasiakashankintaa. Kalustusratkaisujen ja tarjousten laatiminen asiakkaiden tarpeisiin sekä laajojen kokonaiskalustusprojektien hallitseminen ovat olennainen osa tehtävääsi. Kuulut Jyväskylän myyntiryhmään ja raportoit aluemyyntijohtajalle.

Sinulla on kaupallinen peruskoulutus ja kokemusta b to b myyntityöstä. Koska myyntityö tapahtuu pääsääntöisesti asiakkaan luona, edellytämme sinulta valmiutta itsenäiseen ja liikkuvaan työhön. Olet aktiivisesti toimeen tarttuva, systemaattinen ja yhteistyökykyinen. Tehtävän menestyksellinen hoitaminen edellyttää hyviä myynti- ja asiakaspalvelutaitoja sekä kykyä pitkäjänteiseen työskentelyyn.

Lisätietoja tehtävästä saat aluemyyntijohtaja Kari Tattarilta pe 10.202. klo 9-11 tai ma 13.02.2012 klo 13-15, p. 0403 000 206 tai sähköpostiosoitteesta kari.tattari@martela.fi

Lähetä hakemuksesi, CV:si sekä palkkatoivomuksesi  15.2.2012 mennessä  oheisen linkin kautta www.martela.fi kohdassa Avoimet työpaikat.



Työpaikkavahti. Pysy ajan tasalla mahdollisuuksistasi.

kuva

Halusitpa sitten löytää työpaikan mahdollisimman pian, tai vain seurata kiinnostavia työtarjouksia, Oikotien vahtipalvelu kertoo sinulle, kun etsimäsi paikka tulee hakuun.

Voit itse määrittää hakuehdot, joiden perusteella vahti ilmoittaa sinulle uusista paikoista, mm. toimiala tai sijainti. Voit luoda niin monta työapaikkavahtia kuin haluat. Vahvdin voit poistaa jokaisen ilmoitusvahtin mukana tulevalla linkillä.

Näin teet ilmoitusvahdin:

  1. Tee haku haluamillasi hakutekijöillä
  2. Klikkaa "Tee tästä hausta ilmoitusvahti"
  3. Tallenna ilmoitusvahti haluamillasi asetuksilla
Siirry Hakuun


Palkkalaskuri

Onko palkkasi kohdallaan? Katso, miten eri tekijät vaikuttavat palkkoihin.

Palkkalaskuri
Laskuriin

Ansioturvan ABC

Uhkaako työttömyys? Hukassa päivärahojen, työttömyyseläkkiden yms. kanssa? Tutustu YTK:n kasaamaan Ansioturvan ABC:hen.

Yleinen Työttömyyskassa YTK
Ansioturvan ABC

Testit

Ammatinvalintaan ja urasuunnitteluun liittyviä testejä

Testit
Testeihin